Fašiangy - symbol veselosti, zábavy a hodovania

December čas pokoja, lásky a príjemných prekvapení

December sa nesie v znamení čarovnej vianočnej atmosféry. Začína návštevou sv. Mikuláša s jeho pomocníkmi, ktorí nás obdarili nielen dobrou náladou ale i sladkým balíčkom. Spoločne sme si užili tanec, spev a básničky.

Pečenie vianočného pečiva z rúk našich skúsených gazdiniek, zdobenie vianočného stromčeka len umocnili pocit prichádzajúcich sviatkov.

Každoročne sa zapájame do projektov ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ a ,,Vianočná pošta“. Tento rok nám k tomu zatancovali a zaspievali detičky z MŠ Mojmírovce.

 

Október - Mesiac úcty k starším

Október je mesiacom úcty k starším. ,, Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie.

Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radosti, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti.

Úcta k naším otcom a naším mamám. K naším prarodičom.

Detičky z MŠ Mojmírovce prišli potešiť srdiečka našich seniorov svojím vystúpením, ktoré si pripravili s pani učiteľkami.

Za toto milé potešenie im veľmi pekne ďakujeme.

75. narodeniny p. Vladka

Fašiangy

Fašiangový deň sme začali pečením šišiek, na ktorých sme si riadne pochutili. Hodovú atmosféru nám prišli spríjemnili deti zo ZŠ Mojmírovce vystúpením. Deti nám vytvorili krásne srdiečka, ktoré podarovali s obrovským úsmevom naším starkým. Ich radosť a vďačnosť v očiach bola obrovská. Všetci sme si zatancovali.

Týmto ďakujeme pani vychovávateľkám zo ZŠ Mojmírovce za pripravený program a sociálnym pracovníčkam z obce Mojmírovce za ich pomoc.

Školenie opatrovateliek

Na dnešné testovanie sa prišiel pozrieť aj Mikuláš a keďže sa naší starkí statočne držali a krásne básničky Mikulášovi zarecitovali, Mikuláš ich krásnym balíčkom obdaril 🙂

Jesenné sychravé počasie si spríjemňujeme krásnymi pesničkami 🙂

Posedenie pri bylinkových čajoch (pľúcnik lekársky, baza kvet sušený, levanduľa sušená, agátový kvet), šípkový čaj, levanduľový a šípkový sirup spolu s vianočkou so šípkovým džemom. Degustácia chutných čajov a sirupov s vianočkou sa nám veľmi páčila a radi si ju opäť zopakujeme 🙂

Pripravujeme sa na zimu a čistíme šípky, ktoré nám priniesla pani Alžbeta Eliášová od detičiek zo ZŠ v Nových Zámkoch. Veľmi pekne im ďakujeme 🙂

Súťaž v prednese básne o jeseni "Mám básničku na jazýčku". Každý, kto sa do súťaže zapojil si odniesol sladkú odmenu 🙂

Pripravujeme si jesennú výzdobu zariadenia 🙂

Krížová cesta v Mojmírovciach

Letný školský tábor školského klubu v Mojmírovciach. Milé pani učiteľky spolu s detičkami si pre nás pripravili veľmi pekné vystúpenie pre našich seniorov, aby im spríjemnili chvíľky odlúčenia. Ďakujeme za krásne vystúpenie a koníkov, ktorý nám skrášľujú plot.

TESTOVANIE ZAMESTNANCOV A KLIENTOV NA COVID-19

POZDRAVY DOMOV POČAS KORONAKRÍZY :-)))

ĎAKUJEME "Kto pomôže Slovensku" za všetku pomoc pre naše zariadenie v čase koronakrízy